Kontaktujte nás: +420 384 496 444
+420 606 185 057 | penzion@slunecni-hodiny.cz

Ubytování Česká Kanada 

Rodinný penzion Sluneční hodiny, Česká Kanada

 

pohled

Ticho, příroda a pohodlí
Zveme Vás k nám do penzionu
„Sluneční hodiny"

 

 

 

Malý penzion "Sluneční hodiny" nabízí ubytování v malebné krajině, stále poněkud odlehlé Českomoravské vrchovině, v ekologicky čistém prostředí přírodního parku Česká Kanada. Svérázná vrchovina s rozlehlými lesy a četnými rybníky vybízí návštěvníky k nesčetným procházkám a výletům. Penzion " Sluneční hodiny " je umístěn 30 km východně od Jindřichova Hradce, na okraji malé vesničky Lipnice, přímo u lesa a 100 metrů od rybníka Pilský.

Přivítá Vás příjemný malý penzion, který Vám nabídne klidné a útulné prostředí. Pokoje penzionu "Sluneční hodiny" jsou plně vybaveny pro Vaše pohodlí. Dny prožité v našem penzionu "Sluneční hodiny" budou opravdu slunečné, i když bude třeba pršet. Jsme připraveni Vás uvítat po celý rok, neboť každé roční období zde má své kouzlo a půvab.

     

Historie objektu

Obytný dům včetně hospodářských budov byl postaven v roce 1886 šlechtickým rodem Dalberků. Tento rod vlastnil na dačicku velké panství. Objektu sloužil jako výletní místo panstva, které se po okolních lesích projíždělo v kočárech a lovilo zvěř. Zbytky původních zpevněných cest jsou zde stále vidět. Zajížděla sem prý i světoznámá sopranistka Ema Destinová, než zakoupila zámek ve Stráži/Nežárkou.

Poznávání a rekreace v parku Česká Kanada

Nechte se zlákat také úchvatnými výlety za památkami v okolí penzionu.  Nabízí se mnoho nádherných historických památek. Autem, na kole (cyklotrasa č. 1242) či pěšky můžete poznávat přírodní krásy České Kandady a historická města UNESCO. Nedaleko penzionu jsou kvalitní cyklostezky, nebo můžete zůstat v naší velké zahradě a zahrát si stolní tenis ve velké stodole. Pro děti máme na zahradě hezký dětský koutek, pískoviště, klouzačka, houpačka a trampolína.

 

Aktuality

  • 22 Kvě 2013

    Jaké máme změny

    Pro děti máme na zahradě hezký dětský koutek s pískovištěm, skluzavkou, houpačkami a trampolínou.

  • 23 Čer 2009

    Co je Česká Kanada

    V jižní části Českomoravské vrchoviny se při hranicích s Rakouskem rozkládá drsná lesnatá krajina nazývaná Česká Kanada.

archiv